Pomocné stykače
Pomocné stykače nacházejí četné využití při řešení řídicích a spínacích úloh. Používají se ve velké míře pro nepřímé spínání motorů, ventilů, spojek a ohřívacích zařízení.
Kromě jednoduchosti, kterou nabízejí při projektování, konstrukci, ovládání, uvádění do provozu a při údržbě, je největší předností používání pomocných stykačů vysoká úroveň bezpečnosti.
Bezpečnost:
Vlastní kontakty pomocných stykačů tvoří významný bezpečnostní prvek. Svým návrhem a konstrukcí zaručují elektrické oddělení mezi ovládacím obvodem a pracovním obvodem a ve stavu bez buzení mezi vstupem a výstupem kontaktů. Všechny pomocné stykače Moeller mají kontakty s dvojitým přerušením.
Oborová profesní organizace u řídicích jednotek mechanicky poháněných lisů pro obrábění kovů požaduje, aby stykače měly kontakty s nuceným vedením (mechanickým blokováním). Nucené vedení představuje situaci, kdy jsou kontakty vzájemně mechanicky spojeny tak, že vypínací kontakty a zapínací kontakty nemohou být nikdy sepnuty současně. Přitom je nutné zajistit, aby vzdálenost mezi kontakty byla alespoň 0,5 mm během celé životnosti stykače, a to i při poruše (např. při svaření druhého páru kontaktů). Tyto požadavky splňují pomocné stykače DILER a DILA.
Pomocné stykače nacházejí četné využití při řešení řídicích a spínacích úloh. Používají se ve velké míře pro nepřímé spínání motorů, ventilů, spojek a ohřívacích zařízení.
Kromě jednoduchosti, kterou nabízejí při projektování, konstrukci, ovládání, uvádění do provozu a při údržbě, je největší předností používání pomocných stykačů vysoká úroveň bezpečnosti.
Bezpečnost:
Vlastní kontakty pomocných stykačů tvoří významný bezpečnostní prvek. Svým návrhem a konstrukcí zaručují elektrické oddělení mezi ovládacím obvodem a pracovním obvodem a ve stavu bez buzení mezi vstupem a výstupem kontaktů. Všechny pomocné stykače Moeller mají kontakty s dvojitým přerušením.
Oborová profesní organizace u řídicích jednotek mechanicky poháněných lisů pro obrábění kovů požaduje, aby stykače měly kontakty s nuceným vedením (mechanickým blokováním). Nucené vedení představuje situaci, kdy jsou kontakty vzájemně mechanicky spojeny tak, že vypínací kontakty a zapínací kontakty nemohou být nikdy sepnuty současně. Přitom je nutné zajistit, aby vzdálenost mezi kontakty byla alespoň 0,5 mm během celé životnosti stykače, a to i při poruše (např. při svaření druhého páru kontaktů). Tyto požadavky splňují pomocné stykače DILER a DILA.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Výkonové stykače a ministykače |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnost: | 0.206 kg |
| EAN: | 4015080516439 |
| Jmenovité napětí (V): | 24V |
| Počet pólů (celkem): | 4 |
| Použití: | spínání malých spotřebičů |
| Spínaná zátěž (W): | 3000 W |
| Výrobní společnost : | Eaton Elektrotechnika s.r.o. |
|---|---|
| Adresa : | Komárovská 2406/57 Praha 193 00 |
| E-mail : | podporaCZ@Eaton.com |
